Skip to main content

شرکت توسعه معادن صدر جهان

معرفی شرکت

شرکت توسعه معادن صدر جهان

شرکت توسعه معادن صدر جهان از شرکت‌های وابسته به گروه سرمایه‌گذاری خوارزمی است که در سال 1392 تاسیس شده و فعالیت خود را با هدف سرمایه‌گذاری در زمینه معادن و صنایع معدنی به‌ عنوان بازوی تخصصی گروه خوارزمی و بانک صادرات ایران آغاز کرده است.  

حوزه فعالیت شرکت توسعه معادن صدر جهان، سرمایه ‌گذاری در اکتشاف، استخراج و فرآوری مواد معدنی فلزی با اولویت طلا و مس در داخل و خارج از کشور و انجام معاملات بازرگانی اعم از خرید، فروش، واردات و صادرات مواد معدنی منتخب است.

این شرکت در سال 1398 با تعریف و اجرای موفق فاز آزمایشگاهی پروژه نوآورانه سنتز کلکتور ویژه فرآوری کانسنگ‌های اکسیدی مس موفق به دریافت گواهی شرکت دانش‌بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری شده است.

شرکت توسعه معادن صدر جهان علاوه بر فعالیت در بیش از 11 محدوده دارای پروانه اکتشاف و بهره برداری در استان های زنجان، اصفهان، آذربایجان شرقی، کردستان، اردبیل و خراسان جنوبی؛ از سال 1401 فعالیت های اکتشافی خود را از طریق مشارکت با مجموعه های بزرگ و معتبر معدنی در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و اصفهان نیز توسعه داده است.

همچنین شرکت معادن و صنایع معدنی کارند صـدر جهان از شرکت های زیر مجموعه شرکت توسعه معادن صدر جهان و مالک معدن طلای شادان است. این معدن نخستین و بزرگترین ذخیره طلا-مس پورفیری شناخته شده در شرق ایران محسوب می شود.

ذخیره قطعی این معدن تاکنون 54.8 میلیون تن کانسنگ برآورد شده و کماکان اکتشاف حین استخراج آن جهت افزایش میزان ذخیره ادامه دارد.