Skip to main content

شرکت توسعه معادن صدر جهان

خط مشی

 • شرکت توسعه معادن صدرجهان معتقد است که همه آسیب­‌های احتمالی در کلیه مراحل و فرآیندهای معدنکاری قابل پیشگیری بوده و مراقبت از کارکنان و صیانت از محیط‌‌‌‌‌ زیست را بخش جدایی­‌ناپذیر و حیاتی کسب­ وکار خود می­‌داند.

  برای این منظور ما به موارد ذیل متعهد و پایبند هستیم:
  ایجاد یک محل کار ایمن و سالم و اطمینان از این­که کارکنان و پیمانکاران ما می­‌‎توانند وظایف خود را با آرامش­‌خاطر و بدون هیچ­‌گونه حادثه و آسیبی انجام دهند.
  صیانت از محیط­‌ زیست از طریق کاهش اثرات عملیات معدنی و صنعتی؛
  یکپارچه­‌سازی ملاحظات بهداشتی، ایمنی و زیست­‌محیطی در مدل کسب­‌وکار شرکت،
  رعایت کلیه قوانین­، مقررات و استانداردهای عملیاتی و اجرایی مرتبط با ایمنی، بهداشت، محیط­ زیست و انرژی (HSEE)؛
  تعریف مقاصد و تعیین اهداف و نظارت بر عملکرد ایمنی، بهداشت و محیط زیست و انرژی با تاکید بر ارزیابی مخاطرات؛
  برای رسیدن به این اهداف، شرکت مقررات و استانداردهای ایمنی، بهداشتی، زیست‌محیطی­ و انرژی را در عملیات و پروژه­‌های خود رعایت و پیاده­‌سازی کرده و “آموزش و مشارکت کارکنان” را به­‌منظور پیشگیری از بروز حوادث، کنترل مخاطرات و مدیریت اثرات زیست­‌محیطی به­‌عنوان اولویت­‌های خود پیگیری خواهد کرد.

  مدیران شرکت در کلیه سطوح باید:
  اطمینان حاصل کنند که همه کارکنان و پیمانکاران آموزش­‌های لازم را دیده و از صلاحیت­‌های مورد نیاز برای انجام ایمن کارها و وظایف خود برخوردار هستند.
  درپیگیری وظیفه حفاظت از کارکنان و صیانت از محیط ­زیست و مصرف بهینه انرژی، برنامه جامع ایمنی، بهداشت، محیط ­زیست و انرژی را تدوین، اجرا و نظارت خواهند کرد.
  کلیه امکانات مجتمع‌های صنعتی و معدنی را برای حفظ سلامت و ایمنی کارکنان و پیمانکاران، جلوگیری از آلودگی منابع آب، هوا و خاک و کاهش ضایعات و حداقل­‌سازی استفاده از مواد خطرناک با استفاده از بهترین روش­‌ها به‌­کارخواهند گرفت.
  فرهنگ همکاری و تعامل، مسئولیت­‌پذیری و مشارکت در ایمنی، بهداشت و محیط ­زیست و انرژی را ارتقا خواهند داد.
  کارکنان و پیمانکاران مسئولیت مشترک را در مورد ذیل می‌­پذیرند:
  به‌­روشی ایمن و سالم کار کرده و مراقبت لازم را از محیط­ زیست به­‌عمل خواهند آورند.
  درصورت مشاهده هرگونه حادثه، تصادف، کارغیرایمن و یا شرایط غیرایمن، موارد را به سرعت گزارش خواهند داد.
  در برنامه‌­های پشتیبانی و اقدامات مربوط به بهبود ایمنی، بهداشت و محیط­ زیست و انرژی در محل کار خود فعالانه شرکت خواهند کرد.
  “چشم‌­انداز ما تبدیل ­شدن به الگویی موفق در عملکرد ایمنی، بهداشت، محیط ­زیست و انرژی در تمامی مراحل و فرآیندهای معدنکاری، فرآوری مواد معدنی و استحصال فلزات است.“

 • مسئولیت اجتماعی، مجموعه تعهدات و وظایفی است که شرکت‌های معدنی باید درحفظ، مراقبت و کمک به جوامع ملی و محلی پیرامون عرصه‌های عملیاتی و ساختگاه­های معدنی و صنعتی خود‌، انجام دهند. شرکت توسعه معادن صدرجهان نیز در‌چارچوب مسئولیت‌پذیری ‌اجتماعی خود، به ‌باورها و اصول ذیل ملتزم و متعهد است:

  رعایت حقوق و منافع نسل­های آتی در بهره­برداری از ذخایر بین‌نسلی و پایان­پذیر معدنی و استفاده از منابع کمیاب آب و انرژی؛
  تولید و عرضه پایدار محصولات و خدمات خود متناسب با محدودیت فزآینده منابع و تغییرات روز‌افزون اجتماعی؛
  اهتمام به کنترل و کاهش اثرات منفی عملیات معدنی و صنعتی بر زیست‌بوم ملی و جهانی؛
  مشارکت در برنامه‌های توانمندسازی و مهارت‌افزایی زنان و جوانان جوامع محلی و پیرامونی مناطق استقرار ساختگاه­های معدنی و صنعتی خود؛
  اولویت جوامع محلی و پیرامونی در به‌کارگیری نیروی‌کار، تامین منابع‌انسانی ماهر و متخصص، خرید مایحتاج و تامین خدمات مورد نیاز؛
  مشارکت در برنامه‌ها و فعالیت‌های منجر به‌بهبود وضعیت معیشتی و کمک به‌ ایجاد اشتغال مولد و رونق اقتصادی جوامع محلی و پیرامونی؛
  ” چشم‌انداز ما تحقق معدنکاری سبز از طریق ادغام پایداری در فرآیندهای مرتبط با عملیات اکتشاف، استخراج، فرآوری و مدیریت پایدار زنجیره­های تامین است. مسئولیت‌پذیری اجتماعی معیار توسعه پایدارکسب‌وکارهای شرکت توسعه معادن صدرجهان است.”