فعالیت های اکتشافی

در سرزمین زرخیز ایران که جزو ده کشور برتر از لحاظ ذخایر معدنی دنیا است، توسعه معادن می تواند نیروی محرکه رشد و توسعه اقتصاد کشور و عامل مهم اشتغالزایی باشد. بر این اساس شرکت توسعه معادن صدرجهان بر مبناي راهبردهاي معدني خود، اكتشاف را عامل اصلي توسعه و رشد کشور در حوزه معدن قرار داده است.

شرکت توسعه معادن صدر جهان با اتکا به پتانسیل اقتصادی خود و با استفاده از نيروي كار متخصص فعال در حوزه معدن، ‌عملكرد قابل ملاحظه‌اي در گردآوري اطلاعات اكتشافي و تحليلي داشته است. استراتژي اكتشافي اصلی این شرکت بر اساس نياز كشور و صنعت و بر پايه ذخيره‌هاي فلزات گرانبها شامل طلا،‌ مس، موليبدن و … شكل گرفته است.

مدیریت شرکت توسعه معادن صدر جهان در راستای اهداف و موضوع تأسیس شرکت و به منظور تأمین خوراک واحدهای فرآوری ماده معدنی خود در کشور، تلاش قابل‌ توجه ای را صرف کشف معادن و ذخایر معدنی مس و طلا نموده است. در همین رابطه، شرکت از ابتدای تأسیس در قطب های معدنی کشور از جمله کرمان، خراسان، زنجان، آذربایجان و اصفهان مطالعات و عملیات اکتشافی را انجام داده است که در طی آن مطالعات مقدماتی اکتشافی در این مناطق توسط تیم فنی ـ مهندسی این شرکت و با عقد قراردادهای مشاوره جهت شناسایی نقاط دارای پتانسیل معدنی انجام شده است.

جهت تحقق اهداف شرکت توسعه معادن صدر جهان موارد زیر سرلوحه فعالیت های اکتشافی قرار دارد:

1- شناسایی محدوده‌های اکتشافی و انجام فعالیت های اکتشافی در سه فاز پی‌جوئی، نیمه تفصیلی و تفصیلی.

2-ارزیابی و بررسی فنی و اقتصادی معادن متروکه با هدف احیاء و راه‌اندازی آنها.

3- حمایت از بخش های معدنی کوچک از طریق خدمات مشاوره‌ای، خرید یا مشارکت.